A băut câteva pahare și s-a urcat la volan! A plecat la „plimbare” prin satul Viișoara! Avea și permisul de conducere anulat. Ce alcoolemie avea bărbatul

La data de 30 septembrie a.c., în jurul orei 20.25, polițiști din cadrul Serviciului de Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat aflat sub influența băuturilor alcoolice ar conduce un autoturism în satul Viișoara.
La scurt timp, vehiculul respectiv a fost interceptat de polițiști. Șoferul a fost legitimat și identificat, stabilindu-se că are 44 de ani.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 1,11 mg/l alcool pur în aerul expirat. În urma testării cu aparatul din dotare, au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive.
Persoana a fost condusă la o unitate medicală, unde a refuzat recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge, dar a fost de acord cu recoltarea de probe biologice pentru stabilirea cu exactitate a consumului de substanțe interzise.
În urma verificărilor efectuate, s-a constatat că bărbatul are permisul de conducere anulat.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști.
Sursă foto: arhivă
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-(1).jpeg)
O stradă din cartierul Universitate, reabilitată

Inconștiență la volan. Un bărbat s-a urcat la volan deși nu avea permis și era băut

Email-uri înșelătoare: Cum funcționează cea mai nouă metodă de fraudă online?
Se oprește apa în zona Faleză Nord!
Tichetele „RESPECT” se acordă doar celor fără datorii la bugetul local
Tablouri de 150.000 de euro, furate din Italia, găsite la Constanța. Polițiștii au făcut percheziții - VIDEO
Începe votul pentru concursul „Apa este Viață” 2025! Susține tinerii artiști
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

