Prima înfrângere pentru CSM Constanța

16 octombrie 2023

Pas greșit făcut de CSM Constanța în Liga Națională la baschet masculin. După o calificare în Final 8-ul Cupei României și trei victorii din tot atâtea posibile în campionat, „gladiatorii din Tomis” au suferit prima înfrângere în noua ediție a Ligii Naționale la baschet masculin.

În etapa a patra, CSM Constanța a evoluat la Râmnicu Vâlcea, pe terenul celor de la CS Vâlcea 1924. Sportivii antrenați de Dan Fleșeriu primul sfert, cu 22-18, dar gazdele au întors rezultatul până la pauza mare, 42-34. Tot vâlcenii au intrat în avantaj în ultimul sfert, scor 62-57, și au rămas la conducere până la final, partida terminându-se cu scorul de 81-72.

CSM Constanța se pregătește acum pentru duelul cu vicecampioana României, CSM CSU Oradea, care va avea loc sâmbătă, în Sala Sporturilor „Simona Amânar” din Constanța.