Primăria Constanța: A început curățenia generală în stațiunea Mamaia
.jpg)
Primăria Municipiului Constanța transmite că stațiunea Mamaia a intrat în curățenie generală. Echipele acționează succesiv în cele șase zone de intervenție în care a fost împărțită stațiunea:
- Zona 1 – Hotel Malibu- Hotel Delta
- Zona 2 – Hotel Delta- Hotel Victoria
- Zona 3 – Hotel Victoria- Hotel Condor
- Zona 4 – Hotel Condor- Hotel Rex
- Zona 5 – Hotel Rex- Hotel Vega
- Zona 6 – Hotel Vega – Hotel Nyota
Pe lângă curățenia stradală, măturarea, spălarea trotuarelor și a carosabilului, aspirarea frunzelor, igienizarea platformelor de deșeuri, echipele execută lucrări de îndepărtare a nisipului adus de vânt pe promenadă, în zonele publice și pe căile de acces. Niciun aspect nu va fi neglijat, astfel încât, la sfârșitul lunii aprilie, să ne putem bucura de o stațiune curată, ecologizată și igienizată.
„Facem apel la agenții economici din stațiune să asigure curățenia incintelor proprii și să își întâmpine vizitatorii în locuri curate și igienizate.
Doar printr-un efort comun ne vom putea bucura de o stațiune frumoasă! Păstrați curățenia! Aruncați gunoiul în locurile special amenajate și nu la întâmplare sau pe lângă acestea!” transmit reprezentanții Primăriei Constanța.
Sursă foto: Primăria Constanța
Eveniment
Externe
Sănătate
Educație

A început perioada de prohibiție! Pescuitul este interzis până la începutul verii

Şapte sturioni şi un rechin prinşi în plase, eliberaţi în mediul natural de către polițiștii de frontieră tulceni

L-ați văzut? Un tânăr a plecat de acasă și nu s-a mai întors
A fost emis un mesaj RO-Alert de intensificări puternice ale vântului
Ambarcațiune cu 350 kg de peşte capturat ilegal la bord şi 1.800 metri de plasă, depistat de polițiștii de frontieră
Speed Marathon în județul Constanța! Peste 200 de accidente de la începutul anului
O grădiniță din Constanța va fi renovată
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

