JUDEȚUL CONSTANȚA. Accident provocat de un șofer beat și fără permis: trei mașini avariate

Un accident rutier s-a produs joi, 15 octombrie, la intrarea în localitatea Valul lui Traian, dinspre Murfatlar către Constanța. Un șofer beat și fără permis a lovit trei autoturiste și o țeavă de gaze. Conform primelor informații, accidentul s-a soldat cu o victimă.
Reprezentanții IPJ Constanța au identificat un bărbat de 29 de ani, în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice (rezultat 0,60 mg/l alcool pur în aerul expirat) și fără a deține permis de conducere, ce a condus un autoturism în localitatea Valul lui Traian, dinspre Murfatlar către Constanța. Bărbatul a intrat în coliziune cu trei autoturisme staționate pe prima bandă, iar apoi a ricoșat într-o țeavă de gaze.
În urma impactului a rezultat vătămarea corporală ușoară a conducătorului autoturismului.
În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală.
Eveniment
Social
Externe
Sănătate

Noapte de foc în județul Tulcea: patru case cuprinse de incendii

Avertisment BNR: nu răspundeți la apeluri sau mesaje false care par oficiale

Prins cu o țigară „specială”: jandarmii au depistat un bărbat cu substanțe posibil psihoactive
Constanța, sub avertizare de Cod Galben de vânt
Proiecte de reabilitare termică pentru mai multe blocuri din Constanța. Investiție de aproximativ 20 milioane lei prin PNRR
A început perioada de prohibiție! Pescuitul este interzis până la începutul verii
Şapte sturioni şi un rechin prinşi în plase, eliberaţi în mediul natural de către polițiștii de frontieră tulceni
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

