Copiii constănțeni au participat la un concurs prin care și-au testat aptitudinile. Cei mici s-au transformat în agricultori și au avut grijă de propria lor plantă
Copiii constănțeni au participat la un concurs prin care și-au testat aptitudinile. Timp de câteva săptămâni, cei mici s-au transformat în agricultori și au avut grijă de propria lor plantă. Proiectele au fost prezentate în cadrul concursului „Bobul de muștar” derulat de către Școala și Grădinița "Sfinții Martiri Brâncoveni".
Copiii constănțeni au participat la un concurs prin care și-au testat aptitudinile. Timp de câteva săptămâni, cei mici s-au transformat în agricultori și au avut grijă de propria lor plantă. Proiectele au fost prezentate în cadrul concursului „Bobul de muștar” derulat de către Școala și Grădinița "Sfinții Martiri Brâncoveni".
"Pe toată perioada Postului Mare, copiii au îngrijit semințele de muștar, au făcut și eseurile și desenele pentru a fi jurizate la concurs. Cred că sunt cam 400-500 de lucrări", a spus Cezar AXINTE, directorul Școlii "Sfinții Martiri Brâncoveni".
La eveniment au fost acordate premii pentru locul I, al doilea sau al treilea, iar toți prichindeii au primit diplome de participare și câte un cadou simbolic din partea unității de învățământ.
"Am premiat toți copiii acestui pământ pentru că lumea lor este absolut minutată. De asemenea, am extins și criteriile de acordare a premiilor și premiile. De unde la început erau șase premii s-a ajuns la 30, din cauză că n-am putut să facem o departajare între ei", a precizat Cezar AXINTE, directorul Școlii "Sfinții Martiri Brâncoveni".
La fnalul evenimentului, copii au fost premiați chiar de către Înalt prea sfințitul Teodosie.
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație

Ziua Mondială a Sănătății, marcată pe 7 aprilie. Care este programul la SCJU Constanța

CONSTANȚA. A fost livrat primul microbuz electric

Campania electorală din 2025: ce este permis și ce este interzis
Indemnizațiile de creștere a copilului și stimulentele de inserție vor fi plătite înainte de Paște
Spitalul Județean Constanța își extinde serviciile medicale. VEZI despre ce este vorba
Noi reguli de circulație! Două străzi devin cu sens unic
Primăria Constanța a finalizat demersurile pentru avizele necesare noului stadion
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

