De mâine încep lucrările de recondiționare a carosabilului pe strada Flămânda

Echipele Confort Urban vor acționa mâine cu utilaje pentru decopertarea carosabilului pe strada Flămânda, între strada Ion Lahovari și zona blocului TS6. Carosabilul va fi decopertat pentru a fi recondiționat cu un nou strat de asfalt de tip BA16. Pentru buna desfășurare a lucrărilor, circulația autovehiculelor este restricționată total, între orele 08:30- 16:00.
Lucrările vor continua joi, vineri și sâmbătă, cu restricții de trafic totale, în intervalul orar 07:30 – 16:00.
"Constănțenii care locuiesc sau tranzitează zona respectivă sunt rugați să NU își parcheze autoturismele pe trotuar sau pe carosabil.
Participanţii la trafic sunt rugați să respecte regulile de circulaţie şi semnificaţia mijloacelor de semnalizare rutieră și să manifeste atenţie sporită în zona în care se efectuează lucrări", a transmis Primăria Constanţa.
Sursă foto: Primăria Constanţa
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație

Ambarcațiune cu 350 kg de peşte capturat ilegal la bord şi 1.800 metri de plasă, depistat de polițiștii de frontieră

Speed Marathon în județul Constanța! Peste 200 de accidente de la începutul anului
-Grădinița-„Căsuța-de-Turtă-Dulce”-intră-în-renovare!-(3).jpeg)
O grădiniță din Constanța va fi renovată
Se oprește apa în mai multe localități din județul Constanța! VEZI dacă ești afectat
Doi minori sunt căutați de poliție! Au plecat dintr-un centru de primiri minori și nu s-au mai întors
A încercat să scape de polițiști! Și-a abandonat mașina și a luat-o la fugă. Află cum s-a terminat „aventura”
Cultură și tradiție în prag de Paște la Centrul Cultural Județean Constanța
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

