Cât a plătit o turistă pe un șnițel și o porție de cartofi prăjiți la o autoservire din Mamaia

Pierderile suferite din cauza restricțiilor impuse anul trecut ca urmare a pandemiei de coronavirus, i-a determinat pe unii patroni din industria HoReCa din stațiunea Mamaia să mărească prețurile pentru a nu fi nevoiți să-și pună lacătul pe afaceri. Astfel, în mijlocul sezonului estival, turiștii sunt nevoiți să scoată mai mulți bani din buzunare atât pe cazare, cât și pe mâncare.
Potrivit CanCan.ro, un șnițel de pui și o porție de cartofi prăjiți a ajuns să coste 47 de lei (șnițelul 35 de lei și cartofii prăjiți 14 lei), la o autoservire din stațiunea Mamaia.
De asemenea, nu doar la autoserviri au crescut prețurile. Și porumbul fiert, care este în continuare vedeta verii pe litoral, a ajuns la prețul de șase lei, față de cinci lei cât costa anul trecut.
Sursă foto: CanCan
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație

Noapte de foc în județul Tulcea: patru case cuprinse de incendii

Avertisment BNR: nu răspundeți la apeluri sau mesaje false care par oficiale

Prins cu o țigară „specială”: jandarmii au depistat un bărbat cu substanțe posibil psihoactive
Constanța, sub avertizare de Cod Galben de vânt
Proiecte de reabilitare termică pentru mai multe blocuri din Constanța. Investiție de aproximativ 20 milioane lei prin PNRR
A început perioada de prohibiție! Pescuitul este interzis până la începutul verii
Şapte sturioni şi un rechin prinşi în plase, eliberaţi în mediul natural de către polițiștii de frontieră tulceni
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

