PROTESTE SUA. Poliţist ucis de un grup de protestatari - crima a fost transmisă în direct pe Facebook!

Protestele violente din Statele Unite ale Americii sunt departe de a se fi încheiat. Violenţele au luat amploare în mai multe oraşe şi au dus la pierderea vieţii unui căpitan de poliție în rezervă, tragedia fiind transmisă live pe Facebook.
David Dorn, un fost căpitan de poliție de 77 de ani, a fost împușcat mortal pe un trotuar din St. Louis, în fata unei case de amanet, în noaptea de luni spre marți, la 2.30 informează ABC News. Bărbatul încerca să oprească un grup de protestatari surprinşi în timpul unui jaf. Trist este că nimeni nu a intervenit să îl salveze pe bărbat. Mai mult, momentul în care Dorn a fost ucis a fost transmis în direct pe Facebook și mai multe persoane au văzut imaginile înainte ca acestea să fie dezactivate de rețeaua de socializare.
"Tocmai am văzut un om murind în direct", a scris pe Facebook senatorul Rasheen Aldridge.
Soția lui Dorn, Ann Marie, a declarat pentru presa locală că soțul ei era prieten cu proprietarului casei de amanet și că a mers să verifice dacă totul e în regulă atunci când a pornit alarma.
Protestele au zbucnit în mai multe oraşe din SUA după ce George Floyd, bărbat de culoare din Minneapolis, a murit în timp ce se afla în custodia poliţiei. În St. Louis, patru polițiști au fost împușcați în timpul luptelor de stradă, în timp ce în Las Vegas alți doi. În New York mai mulți polițiști au fost răniți după ce protestatarii au intrat cu mașinile în ei.
Președintele Donald Trump a scos în stradă mii de soldaţi pentru a opri protestele violente. Mai multe detalii despre acest subiect: America fierbe - Trump scoate mii de soldaţi înarmaţi pe străzi!
Eveniment
Social
Externe
Sănătate

Noapte de foc în județul Tulcea: patru case cuprinse de incendii

Avertisment BNR: nu răspundeți la apeluri sau mesaje false care par oficiale

Prins cu o țigară „specială”: jandarmii au depistat un bărbat cu substanțe posibil psihoactive
Constanța, sub avertizare de Cod Galben de vânt
Proiecte de reabilitare termică pentru mai multe blocuri din Constanța. Investiție de aproximativ 20 milioane lei prin PNRR
A început perioada de prohibiție! Pescuitul este interzis până la începutul verii
Şapte sturioni şi un rechin prinşi în plase, eliberaţi în mediul natural de către polițiștii de frontieră tulceni
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

