dobroge.tv

Live

Rezultate pentru eticheta "revenire"

Simona Halep a bifat prima victorie de la revenirea în circuitul WTA. Constănțeanca s-a impus aseară în primul tur de la Cincinnati la capătul unei partide care n-a fost lipsită emoții însă. Câteva dureri resimțite de Halep au generat teamă în tabară constănțencei, pentru ca apoi vremea să ducă la întreruperea disputei din teren preț de câteva minute.

La trei luni distanță de la accidentarea suferită la Roma, Simona Halep este gata să revină pe terenul de tenis. Constănțeanca a primit un wild card la turneul de la Montreal și va evolua începând de sâmbătă în Canada.

Farul Constanța a debutat cu o remiză la revenirea în Liga Întâi la fotbal. „Marinarii“ au terminat la egalitate, scor 0-0, partida contra celor de la UTA Arad, din prima etapă a sezonului. Trupa pregătită de Gheorghe Hagi a evoluat în ultimele 15 minute ale întâlnirii cu doi jucători mai puțin în teren.

Handbaliștii de la HC Dobrogea Sud numără zilele până vor relua pregătirile înaintea noului sezon. Cu doar o săptămână rămasă până la reunirea lotului, oficialii de malul mării au anunțat un nou transfer. Mihai Loghin a revenit la Constanța după doi ani în care a jucat pentru Medgidia.

Dacă aveți informații care pot deveni o știre, vă rugăm să ni le transmiteți pe WhatsApp, la nr.: 0774402233