Rezultate pentru eticheta "remiza"

FC Farul a încheiat cu o remiză campania de pregătire a primelor meciuri oficiale din acest an. Elevii lui Ianis Zicu au terminat la egalitate, scor 1-1, confruntarea cu FC Viitorul II, și așteaptă acum confruntarea din Cupa României, de peste o săptămână, cu Chindia Târgoviște.

FC Viitorul a intrat în zodia remizelor. Constănțenii au înregistrat duminică a cincea partidă consecutivă încheiată la egalitate, după 1-1 contra Astrei Giurgiu. La final, Mircea Rednic s-a declarat mulțumit de punctul astfel obținut, mai ales după felul în care s-a jucat în repriza secundă a meciului.

Farul a încheiat cu o remiză cantonamentul de zece zile desfășurat la București. Constănțenii au terminat la egalitate confruntarea cu FC Voluntari 2, scor 0-0, înaintea revenirii „acasă”. Trei victorii, o remiză, 14 goluri marcate și nici unul primit este bilanțul „marinarilor” la finalul stagiului de pregătire, unul care dă speranțe înaintea optimilor Cupei României la fotbal.

FC Viitorul și FCSB și-au împărțit punctele în ultima partidă a etapei a 17-a a Ligii Întâi la fotbal. Cele două formații au terminat aseară la egalitate, scor 2-2, rezultat care îi menține pe constănțeni la două punte de zona locurilor de play-off. De partea cealaltă, formația lui Toni Petrea a ratat desprinderea în fruntea clasamentului.

FC Farul a ratat șansa de a urca în premieră pe podiumul Ligii a doua! „Marinarii“ continuă să aibă probleme pe propriul teren și au obținut doar o remiză ieri, contra celor de la CS Mioveni, în etapa a zecea a campionatului.

FC Viitorul a smuls cu greu un punct aseară din confruntarea cu FC Argeș, în etapa a opta a Ligii Întâi. Constănțenii au revenit de la 0-2 pe tabela de marcaj și au marcat golul egalizator în minutele de prelungire, din lovitură de pedeapsă.

FC Viitorul a trecut cu bine și peste confruntarea împotriva campioanei CFR Cluj, din Liga Întâi, chiar dacă la finalul meciului a trebuit să se mulțumească doar cu un punct. Cele două formații au încheiat la egalitate partida de aseară, contând pentru etapa a șasea, cu scorul de 1-1. Ardelenii au acuzat la final maniera de arbitraj, invocând nu mai puțin de trei penalty-uri neacordate.

Final de sezon cu o remiză pentru FC Viitorul. Constănțenii au terminat la egalitate ieri, pe terenul lui Dinamo, ultimul meci din play-out-ul Ligii Întâi și au încheiat campionatul pe lotul șapte al clasamentului.