Rezultate pentru eticheta "remiza"

Farul Constanța și FC Hermannstadt și-au împărțit punctele aseară, în ultimul meci al etapei cu numărul 5 a Superligii la fotbal. Cele două formații au terminat la egalitate, scor 0-0, după ce amândouă au avut câte un gol anulat în urma consultării VAR-ului și câte o bară. Grație punctului obținut, Farul a revenit pe podiumul clasamentului, fiind pe 3, cu 8 puncte adunate în cinci etape.

Continuă problemele în ofensivă pentru Farul Constanța. „Marinarii“ au obținut doar un punct ieri, din remiza de pe terenul celor de la CS Mioveni încheiată cu scorul de 1-1. Este al doilea pas greșit consecutiv făcut de formația de pe litoral în lupta pentru locurile de play-off în Liga Întâi.

Farul Constanța a debutat cu o remiză la revenirea în Liga Întâi la fotbal. „Marinarii“ au terminat la egalitate, scor 0-0, partida contra celor de la UTA Arad, din prima etapă a sezonului. Trupa pregătită de Gheorghe Hagi a evoluat în ultimele 15 minute ale întâlnirii cu doi jucători mai puțin în teren.

FC Viitorul a scos doar o remiză la Sibiu, contra lui FC Hermannstadt. Constănțenii au încheiat la egalitate, scor 0-0, un meci sărac în ocazii de poartă. Mai mult decât atât, Viitorul a terminat partida în inferioritate numerică după ce Benzar a luat două cartonașe galbene în decurs de doar trei minute în finalul meciului.

FC Viitorul a mai făcut un pas greșit în Liga Întâi și a transformat calificarea în play-off într-un scenariu ce intră de acum în sfera miracolelor. Constănțenii au terminat la egalitate, scor 0-0, confruntarea cu Chindia Târgoviște și sunt la șase puncte de poziția a șasea. Aceasta a fost a opta remiză pentru Mircea Rednic în 2021, din 13 meciuri jucate, însă tehnicianul a anunțat că nu își simte postul amenințat.