Rezultate pentru eticheta "podium"

Jurnaliștii din Constanța au lăsat, astăzi, pixul și microfonul pentru a-și arăta măiestria în tragerea la țintă cu pistolul. A fost Cupa Presei la Tir, organizată de polițiștii constănțeni iar Dobrogea TV a fost pe podium. Evenimentul face parte din activitățile dedicate Zilei Poliției Române.

Farul Constanța are șansa de a reveni în fruntea clasamentului SuperLigii la fotbal. „Marinarii” întâlnesc la Ovidiu pe FC Hermannstadt, o altă formație neînvinsă în startul acestei ediții de campionat. Formația care se va impune va egala la puncte liderul FC Botoșani.

HC Dobrogea Sud a revenit pe podiumul Ligii Naționale de handbal masculin. Constănțenii au câștigat aseară ultimul meci de pe teren propriu din acest sezon, disputat contra Universității Cluj, cu scorul de 37 la 20. Pentru formația pregătită de George Buricea urmează acum Final Four-ul Cupei României, care va avea loc în weekend la Constanța.