Rezultate pentru eticheta "medalii"

Campion național la înot, la 13 ani. Un tânăr constănțean visează să îi calce pe urme lui David Popovici, și chiar să participe alături de el la campionatele naționale. Iar profesorii spun că are toate șansele. La ultima competiție la care a fost a obținut cinci medalii. Proba a fost grea, dar acest lucru nu l-a împiedicat să facă performanță.

Vicecampion național la doar 14 ani. Este povestea lui Eric, un adolescent pasionat de înot. Simte libertate și liniște atunci când e sub apă, iar înotul l-a dus pe podium. Acum câteva zile, tânărul constănțean s-a întors acasă cu patru medalii noi, printre care și una de argint.

Alergarea vine la pachet cu un mare avantaj: este cea mai accesibilă formă de exercițiu fizic cu cel mai mare impact asupra creșterii speranței de viață. Acest lucru a fost lesne de înțeles și de Andrei Condurache, un constănțean de 71 de ani, căruia sportul i-a adus numeroase beneficii pentru corp, minte și suflet. Și nu s-a oprit aici. A alergat până a ajuns pe podiumurile europene. Acum câteva zile s-a întors de la Campionatul Balcanic și a fost atletul cu cele mai multe medalii de aur din delegația României.