Rezultate pentru eticheta "joaca"

Farul Constanța numără minutele rămase până la startul partidei cu HJK Helsinki, contând pentru manșa retur a play-off-ului de calificare în grupele Conference. Grație victoriei de la Ovidiu, campioana României are nevoie acum de cel puțin un egal pentru a fi sigură că își va continua parcursul european.

Locurile de joacă din Constanța, ajung să fie distruse unul câte unul. În inima orașului, spațiile de joacă inaugurate în urmă cu mai puțin de trei ani, par să fie uitate de timp. Mizerie, plăci lipsă și tobogane sparte, acesta este peisajul dezolant care întâmpină turiști și constănțeni.

Întreaga suflare faristă numără minutele rămase până la startul meciului cu Flora Tallinn, din manșa secundă a turului trei preliminar din Conference League. „Marinarii“ pornesc cu prima șansă la calificarea în play-off-ul competiției, după victoria clară de la Ovidiu, cu scorul de 3-0.

Farul Constanța debutează joi seară în turul trei preliminar al Conference League. După ce au eliminat săptămâna trecută campioana Armeniei, „marinarii“ dau piept acum cu Flora Tallinn, câștigătoarea ultimelor ediții în campionatul de fotbal din Estonia. Prima manșă se joacă la Ovidiu, cu începere de la ora 20 și 30 de minute.

Farul Constanța continuă programul aglomerat din acest debut de sezon și joacă sâmbătă cea de a cincea partidă în toate competițiile în decurs de doar două săptămâni.