Rezultate pentru eticheta "clinceni"

Farul Constanța are o șansă importantă de a-și consolida poziția în primele șase echipe ale Ligii Întâi. După victoria în fața celor de la FCU Craiova, „marinarii” întâlnesc sâmbătă, în deplasare, ultima clasată, Academica Clinceni.

Victorie la scor obținută aseară de Farul Constanța. „Marinarii“ au învins cu 5-0 pe Academica Clinceni, cu Betancor autor a nu mai puțin de trei goluri. Grație acestui rezultat, formația de pe litoral se menține pe locul 4 al clasamentului, în timp ce atacantul spaniol a devenit golgheterul Ligii Întâi.

Victoria cu 5-0 de pe terenul lui Dinamo București le-a dat aripi jucătorului de la FC Viitorul. Constănțenii speră să repete jocul bun și în această seară, contra Academicii Clinceni, și să rămână cu șanse reale în calcule pentru calificarea în play-off.

După recitalul dat în partida cu Dinamo București, FC Viitorul are parte mâine seară de un nou meci decisiv în privința luptei pentru calificarea în play-off-ul campionatului. Constănțenii joacă acasă contra Academicii Clinceni, chiar formația aflată acum pe locul șase al clasamentului, ultimul care asigură prezența în lupta pentru titlu.

După o pauză prelungită, FC Viitorul revine mâine la meciurile din Liga Întâi. Constănțenii întâlnesc în deplasare pe Chindia Târgoviște, una din surprizele acestei ediții de campionat. Confruntarea va consemna și debutul oficial al lui Mircea Rednic pe banca tehnică a Viitorului, după ce amânarea partidei cu FC Hermannstadt.

După o pauză de șapte ani, FC Farul Constanța joacă din nou în șaisprezecimile Cupei României la fotbal. Constănțenii primesc mâine vizita celor de la Academica Clinceni, una dintre revelațiile Ligii Întâi în acest sezon. Chiar dacă pornesc cu șansa a doua, elevii lui Ianis Zicu sunt încrezători în propriile forte și sunt deciși să își joace șansa până la ultimul fluier al arbitrului.