Rezultate pentru eticheta "campioni"

A fost sărbătoare seara trecută în Sala Sporturilor „Simona Amânar“ din Constanța. La final de 2023, Clubul Sportiv Municipal Constanța și-a premiat sportivii pentru performanțele obținute în decursul acestui an, în care au cucerit peste 550 de medalii. Elena Zaharia, jucătoarea de care se leagă speranțele tenisului de masă din România, a fost desemnată sportiva anului la CSM Constanța.

Eliminarea din preliminariile Ligii Campionilor, dar mai ales prestația din returul de la Tiraspol, i-au marcat profund pentru jucătorii Farului.

Farul Constanța a părăsit în genunchi preliminariile Ligii Campionilor la fotbal. Formația pregătită de Gheorghe Hagi a fost învinsă seara trecută de Sheriff Tiraspol cu scorul de 3-0 la capătul unui joc modest făcut în manșa a doua a turului întâi de calificare în grupele competiției.

Farul Constanța este în fața celui mai important meci din startul acestui sezon competițional. „Marinarii” joacă manșa a doua a primului tur preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, contra celor de la Sheriff Tiraspol.

După ce au câștigat în premieră titlul în Superliga României de fotbal, „marinarii“ Farului au ambiții mari la prima participare în cupele europene. Constănțenii, în frunte cu „căpitanul“ Ionuț Larie, vor să ajungă în grupele Ligii Campionilor.