Rezultate pentru eticheta "campion"

A fost sărbătoare seara trecută în Sala Sporturilor „Simona Amânar“ din Constanța. La final de 2023, Clubul Sportiv Municipal Constanța și-a premiat sportivii pentru performanțele obținute în decursul acestui an, în care au cucerit peste 550 de medalii. Elena Zaharia, jucătoarea de care se leagă speranțele tenisului de masă din România, a fost desemnată sportiva anului la CSM Constanța.

Dobrogea și județul Constanța și-au confirmat din plin renumele de Dakarul României la ultima competiție dedicată sporturilor cu motor organizată în acest an. 4V Rally Raid a adunat la startul ei cei mai buni piloți de la clasa moto, dar și de la auto sau ssv, care s-au întrecut în cursa pentru podiumul competiției. Marele câștigător a fost Ionuț Florea, unul dintre cei mai valoroși rideri ai României, cu o vastă experiență internațională.