dobroge.tv

Live

Rezultate pentru eticheta "amical"

HC Dobrogea pregătește în cele mai mici detalii viitorul sezon competițional. După ce și-au prezentat primele transferuri de top, constănțenii au anunțat că și-au programat un cantonament în Slovenia, unde și-au programat și câteva amicale în compania unor formații de calibru din Europa.

Aflați încă în vacanță, jucătorii Farului și-au aflat astăzi programul pe care îl vor avea pentru pregătirea noului sezon competițional. „Marinarii” se vor reuni pe 15 iunie, după care vor pleca la Poiana Brașov, unde vor juca cinci meciuri amicale.

Profitând de amânarea partidei cu Academica Clinceni din campionat, Farul Constanța a disputat la mijlocul acestei săptămâni un meci amical contra bulgarilor de la Cerno More Varna. Victoria a revenit oaspeților cu scorul de 3-2, golul decisiv fiind înscris în minutele de prelungire. În absența titularilor, Gheorghe Hagi a mizat pe fotbaliștii care au jucat mai puțin în ultima perioadă, dar și pe jucătorii de perspectivă ai Farului.

Farul Constanța și-a programat un amical de lux în acest weekend. Profitând de pauza competițională, „marinarii” vor disputa o partidă de verificare în compania celor de la Galatasaray Istanbul. Din lotul lui Gheorghe Hagi vor lipsi nu mai puțin de 14 jucători convocați la loturile naționalei României.

Farul Constanța rămâne unul din cluburile importante care furnizează jucători la loturile naționale. Nu mai puțin de cinci jucători de la formația de pe litoral au fost convocați pentru selecționata sub 20 de ani, care are programate două amicale la începutul lunii septembrie.

HC Dobrogea Sud este gata de startul de foc în noul sezon competițional. Constănțenii s-au întors în weekend la Constanța, după două săptămâni de cantonament în Serbia. Primul meci oficial, Supercupa României, este programat pe 25 august.

HC Dobrogea Sud a intrat în cea de a doua săptămână de cantonament în Serbia. Constănțenii sunt în grafic cu pregătirea și au bifat și primul succes de la reunire. HCDS a câștigat în weekend amicalul cu sârbii de la Jugovic Kac cu un avans de 13 goluri.

Cea mai tânără echipă a fotbalului de la malul mării trage tare pentru a fi în formă maximă înaintea debutului în Liga a doua. Ianis Zicu a devenit în mod oficial antrenorul Unirii Constanța, cu care a semnat un contract valabil pe un an.

Dacă aveți informații care pot deveni o știre, vă rugăm să ni le transmiteți pe WhatsApp, la nr.: 0774402233